Rozegranie długiej pozycji na Złocie

Rozegranie długiej pozycji na Złocie

Poza naszymi narzędziami analizy technicznej, a więc przede wszystkim metody oparte na mierzeniach Fibonacciego – struktury harmoniczne. Używamy również klasycznych metod w celu potwierdzenia precyzji wyznaczonej przez współczynniki. Taki też motyw wystąpił na złocie, podczas jednej z sesji ubiegłego tygodnia.

Wybicie nowego szczytu i korekta do horyzontalnego poziomu ZZB to podstawowy schemat dla tradera.

GOLD M15

źródło: XTB

Strefa SD opiera się jednak przede wszystkim na najsilniejszym mierzeniu wewnętrznym 61,8%. Obrona tego wsparcia została wykorzystana do zagrania długiej pozycji z poziomem take-profit na lokalnym szczycie. Zysk został zaksięgowany na początku sesji amerykańskiej po silnej świecy M15.

GOLD M15

źródło: XTB


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie oraz podczas nagrań video nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty. Wydarzenie jest przeznaczone dla osób powyżej 18 roku życia zainteresowanych inwestowaniem w produkty finansowe wysokiego ryzyka. Pamiętaj, że te produkty mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!