Zaglądamy do Australii

Zaglądamy do Australii

Kurs EUR / USD wykazywał pewne oznaki ruchu, ale wczoraj był w dużej mierze płaski. Para została otwarta na poziomie 1.13367 USD i początkowo spadła do 1,13156 USD, po czym wspięła się na wysokie 1,13603 USD. Jednak gwałtowny spadek w następnej godzinie spowodował, że euro osiągnęło minimum 1.13098 USD. Odzyskała ona swoje zyski z tych niskich poziomów i obecnie notowana jest na poziomie 1.13445 USD. GBP / USD wypadł lepiej niż jego europejski odpowiednik. Para otworzyła się na wartości 1.27101 $ i spadła do niskiego poziomu 1.26707 USD we wczesnym handlu. Funt zyskiwał na niskich poziomach w trakcie sesji giełdowej, osiągając 1,27979 USD przed spadkiem w późnym obrocie. Obecnie wynosi 1,27266 USD.

Była to skrócona sesja handlowa dla Dow, ze względu na pogrzeb byłego prezydenta George’a HW Busha oznaczał, że rynki USA zostały zamknięte wcześniej. Dow otworzył się o 25 011,16 i spadł do niskiego poziomu 24 991,20 w godzinach otwarcia. Zerwał się z tych niskich poziomów i pozostał do końca dnia na niezmienionym poziomie, osiągając maksimum 25.173,50 na koniec, przed zamknięciem na 25143,10. Dax osłabł nieznacznie, ale pozostał również w dużej mierze płaski. Indeks niemiecki otworzył się na 11 224,27 i wkrótce po otwarciu spadł do niskiego poziomu 11 173,10. Szybko odbił się od tych niskich poziomów i osiągnął szczyt 11 264,90 po kilku godzinach. Spadł z tych wzlotów i płaskich pod koniec handlu, zamykając się na 11194,90.

Na następny dzień wypuszczamy mnóstwo danych, które mogą powodować pewną niestabilność. Najważniejsze publikacje danych to dane o sprzedaży detalicznej w Australii. Po opublikowaniu wczoraj strasznych danych o PKB, ciekawie będzie zobaczyć, jaka liczba jest dziś opublikowana. Oczekuje się wzrostu o 0,3% w sektorze, w porównaniu z 0,2% w ostatnim czytaniu. Inne publikowane dzisiaj dane obejmują:

Wszystko – spotkania OPEC

Europa – niemieckie zamówienia fabryczne

Wielka Brytania – członek RPP David Ramsden mówi

Kanada – Trade Balance, Ivey PMI, gubernator BoC, Stephen Poloz mówi

Australia – Trade Balance, indeks budowy AIG, gubernator RBA Guy Debelle mówi

US – ISM Non-Manufacturing PMI, ADP Non-Farm Employment Change, poprawiona pozarolnicza produktywność i jednostkowe koszty pracy, bilans handlowy, końcowe usługi PMI, roszczenia z tytułu bezrobocia, inwentaryzacje ropy naftowej, wyzwania dla kandydatów, członkowie FOMC Randal Quarles i Raphael Bostic mówić

 

Oświadczenie: Informacje na tej stronie mają charakter ogólny i porady zostały przygotowane bez uwzględnienia Twoich celów, sytuacji finansowej lub potrzeb. W związku z tym przed podjęciem działań doradczych należy wziąć pod uwagę stosowność porady uwzględniającej cele, sytuację finansową i potrzeby. W razie potrzeby zalecamy zasięgnięcie niezależnej porady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!